Centralny odkurzacz - sprzątanie domu może być znacznie łatwiejsze
BEAM firmy Electrolux – od 50 lat lider technologii centralnego odkurzacza
beam_logo

System centralnego odkurzania BEAM jest nowoczesnym sposobem na utrzymanie czystości i komfortu w domu. Dzięki niemu sprzątanie może być znacznie prostsze!

Odkurzacz BEAM
Beam

jak_dziala

Centralny odkurzacz to nic innego jak jeszcze jedna instalacja, którą ukrywa się w ścianach naszego domu.

Na jednym jej końcu znajduje się jednostka centralna, a na drugim gniazdo, do którego podłącza się wąż ssący.

Brud i kurz wciągany wężem jest usuwany z pomieszczeń zamontowanymi w ścianach rurami. Większe drobinki zatrzymywane są w pojemniku odkurzacza, natomiast drobnoustroje i powietrze wyrzucane są na zewnątrz budynku.

Zabezpiecza to użytkownika i innych domowników przed bezpośrednim stykaniem się ze szkodliwymi mikrocząsteczkami oraz bakteriami i roztoczami. Takiego komfortu nie zapewniają tradycyjne odkurzacze, nawet te z filtrami wodnymi.

Ponadto odkurzacz BEAM w czasie pracy oczyszcza powietrze w pomieszczeniu, zmniejsza także zawartość w nim alergenów. Użytkownik do dyspozycji ma tylko wąż ssący wraz ze szczotkami, który wkłada do gniazda. W ten sposób odbywa się uruchamianie systemu i sprzątanie.

Beam

Rury i kształtki PVC - rozmieszcza się je w budynku łącząc gniazda ssące z jednostką centralną. Instalację PVC montuje się w ścianach lub w podłodze budowanych obiektów. W budynkach już istniejących można wykorzystać do tego celu poddasze, przerwy między ścianami, kanały instalacyjne.

Gniazda ssące - rozmieszczone w budynku tak, aby można było bez trudu dotrzeć wężem ssącym do najdalszych zakamarków pomieszczeń. Optymalne warunki odkurzania zapewniają gniazda usytuowane w miejscach centralnych, np. na korytarzu.

Jednostka centralna, czyli odkurzacz, zainstalowany na stałe w dowolnym pomieszczeniu gospodarczym, np.: piwnicy, garażu, kotłowni. Odkurzacze BEAM posiadają system filtracji cyklonicznej, współpracujący z samooczyszczającym się filtrem mechanicznym CleanStream. Filtr zatrzymuje wszystkie większe zanieczyszczenia oraz 99,97% cząstek dwumikronowych. W przeciwieństwie do odkurzaczy przenośnych, nie zmniejsza to siły ssącej odkurzacza, która jest stała bez względu na ilość kurzu w zbiorniku. Filtry BEAM CleanStream nie wymagają żadnej obsługi.

Szufelka automatyczna - zainstalowana w szafce kuchennej, zapewniająca utrzymanie czystości w kuchni. Podmiatane do otworu odpadki są automatycznie zasysane i odprowadzane do zbiornika na kurz.

Separator uniwersalny - urządzenie przeznaczone do ochrony odkurzacza przed szkodliwymi substancjami takimi jak: woda, pył kominkowy i budowlany.

Gniazdo wylotowe odprowadzające oczyszczone powietrze na zewnątrz budynku. Dzięki niemu eliminuje się nieprzyjemny zapach powietrza z jednostki, tak uciążliwy przy tradycyjnych odkurzaczach.

Elastyczny wąż ssący wraz z akcesoriami do sprzątania.

dom_rozklad

funk

Centralny odkurzacz to niezrównana wygoda.
Z pomocą specjalnie zaprojektowanych akcesoriów wąż dotrze do każdego miejsca. Dywany, chodniki, drewno, płytki, kamień, schody, zakamarki, szczeliny. Miejsca trudno dostępne, wysoko, nisko i wszędzie pomiędzy.

Brud nie ma gdzie się ukryć.
Po prostu włóż lekki wąż ssący do najbliższego gniazda i uruchom odkurzacz za pomocą włącznika na rękojeści węża. Kilka gniazd w domu umożliwia łatwe przechodzenie między pokojami i szybkie odkurzanie.

pietro_rozklad

czystosc

Powietrze z odkurzacza po przejściu przez filtr odprowadzane jest na zewnątrz budynku.

Zwalcz przyczynę zanieczyszczeń w Twoim domu!
Doskonałe właściwości ssące odkurzacza pozwalają usunąć wraz z kurzem niepożądane drobnoustroje, takie jak: wirusy, bakterie, roztocza, grzyby...
Przestaje zatem być problemem palenie papierosów oraz posiadanie zwierząt domowych, roznoszących zarazki.

System centralnego odkurzania to również doskonałe rozwiązanie dla alergików. Badania przeprowadzone przez Uniwersytet Kalifornijski dowodzą, iż odkurzacze BEAM pomagają redukować objawy alergii aż o 61%!

Odkurzacz centralny BEAM nie wymaga specjalnej konserwacji. Dzięki samoczyszczącemu się, wytrzymałemu filtrowi, opracowanemu przez twórców włókien GORE-TEX nie trzeba wymieniać, ani czyścić żadnych filtrów czy worków.
Cząsteczki kurzu nie przyczepiają się do powierzchni samooczyszczającego się filtra BEAM, tak jak dzieje się to w przypadku zwykłych filtrów.
I co najważniejsze, moc ssąca odkurzacza się słabnie w miarę wypełniania się pojemnika na kurz, co niezmiennie zapewnia Ci wysoką skuteczność odkurzania.


Zapobieganie objawom alergii

Jesteś tutaj: Centralny odkurzacz